strona główna | porady | ogłoszenia

Wyprawka Przedszkolaka oraz cała masa wydatków

Tak, stało się. Nasze dziecko dorosło do wieku przedszkolnego, co więcej udało nam się zapisać je do przedszkola a co najważniejsze zostało do niego przyjęte.

Co nas czeka tak na prawdę okaże się we wrześniu. Już wcześniej powinniśmy liczyć się z kilkoma sprawami. Istotne będą na pewno wydatki.

 

Dla Dzieci

Po pierwsze będziemy płacić czesne za przedszkole. Większe lub mniejsze, zależy od placówki - samorządowa, niepubliczna, czy tez prywatna oraz od tego czy będzie ona zapewniać dziecku przybory i materiały, czy tez będziemy je kupować sami? Tak czy inaczej wydatek jest nieunikniony.

Na pewno płacić będziemy za wyżywienie, zależnie od ilości posiłków które nasz przedszkolak będzie spożywał. Jest to koszt kilku złotych dziennie, płacony z reguły co miesiąc  wraz z czesnym. Należy zwrócić uwagę aby zgłaszać do przedszkola nieobecność dziecka. Jeśli dziecko nie uczęszcza a przedszkole nie przygotowuje dla niego posiłków, opłata jest odliczana w kolejnym miesiącu.

Częstokroć rodzice wespół z panią przedszkolanką ustalają także tak zwane grupowe, które wpłacane jest co miesiąc lub raz na dwa miesiące, z którego porywa się bieżące wydatki na zakupy pomocy, wyjścia do kin, teatru i tym podobne

Oprócz czesnego i wyżywienia w przedszkolu zapłacimy na pewno za ubezpieczenie dziecka (najczęściej raz na cały rok lub w dwóch ratach za każde półrocze) koszt od kilkudziesięciu do stu złotych łącznie.

Kolejny wydatek stanowi składka na komitet rodzicielski z której korzysta się przy organizowaniu wyjść, imprez itp. Koszt kilkudziesięciu złotych za półrocze.

Obowiązkowa jest rytmika za którą w większości przypadków pobierana jest oplata w granicach 30-50zł  za semestr, rzadziej co miesiąc.

Ponadto możemy w przedszkolu zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe, takie jak nauka języków obcych, tańce, zajęcia i kółka plastyczne, teatralne, muzyczne, komputerowe, lekcje pływania i szereg innych za które zapłacimy łącznie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za półrocze, zależnie od wyboru jakiego dokonamy wraz z naszą pociechą.

Wyprawka przedszkolaka

Co będzie nieodzowne:

Ubranka do przedszkola:

- obuwie do przedszkola - kapcie najlepiej na rzepy lub zatrzaski, koniecznie antypoślizgowe, do kompletu worek,

- strój sportowy na gimnastykę - dres, koszulka spodenki, również najlepiej w płóciennym woreczku,

- komplecik ubranek do przebrania, np. dresik, koszulka, majteczki, rajstopki lub skarpetki,

- potrzebne mogą być także: śliniaczek  dla najmłodszych, strój kąpielowy jeśli dzieci mają zajęcia na basenie, fartuszek na zajęcia plastyczne ceramiczne itp.

Do leżakowania:

- piżamka,

- pościel,

Ubranka na dwór:

- kurtka pewnie ta w której do przedszkola pójdziemy,

- spodnie w zimie ocieplane, najlepiej wodoodporne,

- ciepłe rękawiczki również nieprzemakalne

- stosowne obuwie zimą ocieplane , na deszczowe dni najlepiej gumowe,

- szalik, czapka, sweter lub polar,

- w gorące słoneczne dni koniecznie nakrycie na głowę.

 

Artykuły higieniczne:

- ręcznik,

- szczoteczka, pasta do zębów i kubeczek,

- grzebyk lub szczotka do włosów,

- chusteczki higieniczne,

- papier toaletowy,

- pieluszki jednorazowe jeśli to konieczne,

Przybory i artykuły papiernicze:

- kredki,

- ołówki,

- pisaki,

- gumka do mazania,

- nożyczki,

- klej do papieru,

- plastelina

- farbki,

- blok rysunkowy,

- karton lub blok techniczny,

- bibuła,

- blok papieru kolorowego,

- zeszyt,

- kolorowanki

Wszystkie rzeczy dziecka zwłaszcza ubranka powinny być trwale podpisane.

Wymienione powyżej przedmioty są podstawowymi, może się okazać, że potrzebne będzie coś więcej, lub też że w ramach opłacanego czesnego, czy też ze składki na komitet rodzicielski przybory są kupowane przez przedszkole. Może jest to nawet lepsze rozwiązanie, ponieważ zapewne zostaną kupione w cenie hurtowej. Wszystkiego dowiedzą się Państwo w swoim przedszkolu.

Mam nadzieję, że te rozważania o czekających nas wydatkach nie zakłócą radości z faktu, że dziecko nam rośnie i wkracza w kolejne etapy edukacji.


Darmowe Ogłoszenia drobne - zamieść ogłoszenie bezpłatnie!!!

Zapraszamy do testowo urucomionego działu ogłoszeń drobnych

 

 

 

Przedszkola w Krakowie Reklamowa Małopolska Reklama Bielsko